lysek@yourlifevideo.cz
+420 733 226 010
O
O NÁS
Martin Lysek
Pokusím se Vám přiblížit a vměstnat svých dosavadních devětadvacet let svého života v pár odstavcích. Narozen léta Páně 1990, jednoho krásného větrného podzimního rána, na které si ovšem nemůžu a nemůžu vzpomenout. Bylo to už tak dávno.
Následovalo období nazývající se rájem. Nikdo po mě nic nechtěl, všechno šlo jakoby samo. První hračky zdemolovány, na hlavě skoro ani vlas, měl jsem však silný hlas, skinhead by řek volím Vás! Bezstarostné dětství uběhlo jako voda a já začal objevovat slova, která mé uši slyšely jen od velkých lidí.
Láska, porozumění, odpovědnost, samostatnost, tolerance... samá sprostá slova. Nastal neustálý boj o pořádek. Všude se válely sešity, zápisky a učebnice, nikdy se mi nepodařilo je dostat pod kontrolu. Předem prohraná bitva. Válčím dodnes.
Během života si má duše našla průsečíky v mnoha směrech zájmů a zálib. Díky rodičům mou srdeční záležitostí jsou hory, tiše si nad námi stojí, mnoho tajemství je pojí. Mraky kolem plují, hromy si svou píseň dují. Rád se po nich vydávám, svou energii rozdávám. S těmito posledními slovy můžu si dovolit tvrdit, že jsem sportovně založeným člověkem, který má rád cestování spolu s objevováním nejen přírodních krás naší modré planety, ale také poznávání nových lidí, kultur a zvyků.
Tvrdím, že v dnešním světě bez lásky, snů, zájmů a zálib člověk nejen že nemůže se rozvíjet, ale ani kreativně tvořit. Mou obrovskou inspirací je má přítelkyně, podporující mou tvorbu. Jen nevím, kdo tu svatbu bude jednou točit nám.

Honza Hrubeš
Má životní škola začala u realizačního týmu nezapomenutelných pořadů Videostop a Receptář, ještě v produkci České Televize na Kavčích horách.
Snad tam jsem pochopil, jak důležité jsou lidské emoce, napětí, drama, dojetí, radost. Být mezi lidmi a spolupodílet se na jejich zážitku, těšit se z jejich radostí, mi dávalo hodně. A i když mne pracovní zkušenosti jednou směřovali spíše technicky ke střihovým systémům, poté více zpravodajsky, neopustil jsem své nadšení pro dokumentární tvorbu.
Ať už to byl závodník, pilot nebo malíř, jejich příběhy mne fascinovaly, vedly můj zájem k studii dokumentu na vysoké škole a několika zahraničním dokumentárním expedicím. Detaily, lidské emoce, radost, jsou to, co dělá svět barevnějším a krásným. Takovým, jaký bych rád uchoval na našich filmech.
„Měli jsme to štěstí, že jsme si z mnoha kameramanů vybrali právě Martina. Díky němu se můžeme opět vrátit do jednoho z nejdůležitějších dnů v našem životě, znovu prožít krásné chvíle a vychutnat si každý zachycený okamžik našeho svatebního dne...“
Hanka & Roman
„Výběr svatebního kameramana byl pro nás velice důležitý. Nic nezachytí Váš velký den tak dokonale jako právě video. Po krátkém hledání a také doporučení jsme dostali kontakt právě na Martina...“
Barča & Kuba
„Spolupráce s Martinem byla od počátku perfektní. Při schůzce jsme řekli naši představu, ke které Martin přidal své postřehy a zkušenosti. Výsledkem byla naprostá spokojenost s videem, kdy byly nejen zachyceny podstatné okamžiky svatebního dne...“
Petra & Viktor
„Martin je moc příjemný, fajn kluk, který nás provázel celým svatebním dnem a nezkazil žádnou legraci. Je to profesionál. Ví, kde být, aby natočil vše potřebné a přitom zůstal nenápadně v pozadí. Výsledné video je přesně podle našich představ. Je v něm vše podstatné, ale není přehnaně zdlouhavé...“
Denisa & Ondra
„Svůj den jsme si velmi užili a to nejen díky naší rodině a přátelům, ale i díky Martinovi. Hodně jsme uvažovali, zda má cenu mít ze svatby video, a s odstupem času musím říct, že opravdu má. Fotky jsou sice krásné, ale nezachytí sílu okamžiku...“
Míša & Honza
KONTAKT
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Je třeba vyplnit všechna políčka.
VYJÍŽDÍME Z